ÇALIŞMA SAATLERİ:
Hafta içi: 09:00 - 20:00 | Pazar: 10:00 - 17:00
DESTEK HATTI:
0542 532 35 35

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitilmiş uygulama ekipleri tarafından uygulanır . Cam filmlerinin bir çoğu camın iç tarafından uygulanır. Birinici aşama camın çok iyi şekilde temizlenmesi gerekir. Daha sonra deterjanlı su cama ve cam filmine püskürtülür. Özel bir çek çekle cam ile film arasındaki su çekilir. .. Devamı..
Cam filminin camla bir bütün haline gelip tam kuruması için bizim önerdiğimiz süre 30 gündür. Film uygulandıktan bir süre sonra su ve hava kabarcıkları kalabilir,ancak kuruma süresi sonunda bu lekeler kaybolacaktır. Yukarıda verilen süre tamamen hava şartlarına bağlıdır.Bu süre 10-15 gün de olabilir 45 gün de. Ancak film tam olarak kuruduktan sonra uzun süre performansını koruyacaktır. .. Devamı..
Hayır, Cam Filmlerini uygulamak için profesyonel uygulama ekiplerine ihtiyaç vardır. .. Devamı..
30 günlük kuruma süresi sonunda,Filmlerinizi normal temizlik malzemelerini kullanarak temizleyebilirsiniz. Ancak temizlik yaparken çizici veya kesici malzemeler kullanmamalısınız.   .. Devamı..
Cam Filmler uzun yıllar kullanılsın diye dizayn edilmiştir; Cam filmi tipine göre filmin garanti süresi değişir. Ortalama filmin kullanılma süresi uygulamalar için 15-20 yıl iken dış uygulamalarda 7-8 yıldır.İçeriden yapılan uygulamalarda garanti süresi on (10) yıl,dışarıdan yapılan uygulamalarda ise iki (2) yıldır. .. Devamı..
Güneş Kontrol Filmleri camlarımızda güneşle gelen ısı miktarının reflekte edilmesi için dizayn edilmiştir. Görünür ışık miktarı refleksiyonu ile Güneş kaynaklı ısının refleksiyonu arasında tam olarak doğru orantı yoktur.Tipik renklendirilmiş camlar ve cam filmleri öncelikle ısı biriktirme mantığıyla çalışır.Koyu renkler güneş kaynaklı enerjiyi camlarda biriktirir.Bu sistem mekanın ısınma hızını düşürür. Bu tipte üretilmiş cam ve cam filmleri,mekanın ısınmasını hiçbir zaman refleksiyon sist .. Devamı..
Daha düşük soğutma ve ısınma maliyetleri sağlamak, ısınma ve soğutma ekipmanlarının bakım masrafını azaltmak icin. Estetik ve dış görünümü güzelleştirmek, güvenlik seviyesini arttırmak, klimalarının ömrünü uzatmak için. Müşterilerimizin coğunluğu enerji tasarruf etmek, bina görünümünü iyileştirmek için Cam Filmlerini satın almışlardır. .. Devamı..
Bu sorunun cevabı için cam kaplı alanın büyüklüğü seçilen cam filmi tipi,cam tipi enerji maliyetleri gibi kriterler göz önüne alınıp hesaplama yapılmalıdır. Ancak ortalama bir deger verilmesi istenirse 2-5 yıl içinde bu yatırım size enerji tasarrufu olarak geri dönecektir.Ancak 6 aydan kısa sürede elde edilmiş başarılı sonuçlarla da karşılaşılmıştır. Binanız için böyle bir analizi yaptırmak için şirketimizi arayıp yardım isteyebilirisniz. .. Devamı..
Cam filmi uygulanması cam üzerindeki ısı birikmesine yol açar. Bu da camın kenarlarında strese sebep olur. Kırılma riski oluşturan diğer değişkenler ise dış gölgeleme, iç gölgeleme, camın yaşı, filmin tipi, camın tipi, camın büyüklüğü ve şeklidir.Film'in sahip olduğu otuz (30) yıllık cam filmi uygulama tecrübesi ile bu riskleri minimize edip ölçecek tecrübesi vardır. Cam Filmlerinin farklı tipleri ile cam özelliklerini birleştirip cam kırılmalarını minimize edecek bir sistem geliştirmiştir .. Devamı..
Tamamiyle engellemez. Cam Filmleri solmanın ana sebeplerini azaltmak için dizayn edilmiştir (ultraviole ışınları, görünür ışık, güneş kaynaklı ısı), malzemelerinizin kullanım sürelerini 2-5 kat uzatır. Örneklemek gerekirse; perdenizin solma süresi 5 yılsa bu süre 10 yıl olacaktır.Genel kural olarak , ultra viole (UV) yaklaşık olarak solmanın %40 nedenidir, görünür ışık yaklaşık %25, ve ısı ise yaklaşık %25. %10 ise iç mekan aydınlatması diğer küçük değişkenlerdir. .. Devamı..
Hayır, ultraviole (UV) koruması filmlerin yapışkanı ile sağlanmaktadır ve özelliğini uzun yıllar kaybetmez. Aslında, A.B.D.'nin başkenti Washington'da örnek seçilen bir binada 10 yıl önce yapılmış bir uygulama incelenmiş ve UV geçişinin < 1% olduğu ölçümlenmiştir. .. Devamı..
Güvenlik Filmleri cam kırıldığında kırılan parçaların dağılmasını engellemek için dizayn edilmiştir. Güvenlik Filmleri karşılaştırıldığında güvenlik filmleri daha kalın polyesterden ve daha kuvvetli yapışkandan üretilmişlerdir. Güvenlik filmleri cam filmi sanayisinin benzeri olmayan ürünlerdir; bu ürünler benzersiz bir yapıda micro boyutunda ince katmanların birleşmesinden oluşur. Bu teknoloji sayesinde aynı kalınlıktaki diğer filmlerden 44 kat daha fazla yırtılma direncine sahiptir. .. Devamı..
Hayır, fırtınalarda depremlerde kurşunlu saldırılarda ve hırsızlık durumlarında camın kırılma direncini arttırıp dağılmasın engeller. Örneğin şiddetli bir tayfun anında camlarınızın dağılmasını engelleyerek güvenlik seviyesini ciddi oranda arttırır. Kırılan camların oluşturacağı riskleri azaltır. Bir deprem anında, bu filmler kırılan camların yaralanmalara sebep olma riskini azaltır. Kurşun: Bu filmler kurşunları tutmak için tasarlanmamıştır. Cam Filmleri aslen terörist bombalama ve saldırılara karşı dizayn edilmiştir. Bu güvenlik fil .. Devamı..